Kiedy zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych?

Jak najszybciej! Montaż paneli fotowoltaicznych to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Jest to inwestycja na lata, która pozwala na częściowe lub całkowite uniezależnienie się od zewnętrznego dostawcy prądu i sieci publicznej. Prąd stale drożeje, a właściciele domów zachęcani są do korzystania z odnawialnych źródeł energii. Montaż paneli fotowoltaicznych ma wiele zalet – jedną z nich jest niski koszt eksploatacji i wieloletnia praca urządzenia. Panele wykonywane są z wytrzymałych materiałów, takich jak szkło hartowane, które są odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne, między innymi opady atmosferyczne. Warto przemyśleć wdrożenie systemu fotowoltaicznego do życia i korzystać z naturalnych źródeł energii.

Właściciele domów, którzy zdecydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej, liczyć mogą na liczne dofinansowania. Powstaje wiele projektów, które mają na celu zachęcenie do montowania paneli wykorzystujących promieniowanie słoneczne. Instytucja rządowe i samorządowe dążą do tego, aby prąd pozyskiwany był głównie z odnawialnych źródeł energii, co będzie miało ogromny wpływ na ekosystem.  Osoby prywatne zyskały także możliwość odliczenia kosztów instalacji od podatku. Możliwość uzyskania dofinansowania na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych stale zwiększa ilość zainteresowanych tą metodą pozyskiwania energii, co napawa optymizmem wszystkich tych, którzy troszczą się o los naszej planety.

Jak montowane są panele fotowoltaiczne?

Panele montowane są na specjalnej konstrukcji mocującej, która gwarantuje trwałe przytwierdzenie do podłoża. Dzięki temu są one zabezpieczone przed szkodliwym działaniem wiatru i są dobrze wyważone. Odpowiedni stelaż pozwala na manewrowanie panelami i ustawianie ich w najkorzystniejszej pozycji, która zapewnia wydajne działanie.

montaż paneli fotowoltaicznychPrzy montażu instalacji ważna jest orientacja paneli w kierunku południowym oraz ich kąt nachylenia między 20 a 40 stopniosiągają wtedy największą sprawność i moc. Odpowiednie nachylenie pozwala także uniknąć powstawania zabrudzeń, które mogą negatywnie wpływać na pracę instalacji. Najefektywniejszy montaż paneli fotowoltaicznych wykonywany jest na dachach, które skierowane są na południe i możliwe jest umieszczenie na nich ogniw pod kątem 30 stopni. Jeżeli dach jest płaski stosowane są specjalne profile, które podnoszą panele do wymaganych parametrów. Najważniejsze jest to, aby powierzchnia panelu jak najdłużej skierowana była w stronę słońca, którego promieniowanie jest niezbędne do pracy instalacji.

Montaż paneli fotowoltaicznych odbywa się zwykle w ciągu jednego dnia, jednak w przypadku bardziej skomplikowanych systemów proces ten może przedłużyć się do 2-3 dni.

Jak łączone są panele fotowoltaiczne?

Do uzyskania satysfakcjonującej wydajności instalacji konieczne jest połączenie kilku modułów fotowoltaicznych. Wyróżniamy łączenia szeregowe i równoległe, które różnią się wartościami napięcia i natężenia prądu. Łączenie szeregowe nie wpływa na zmianę natężenia prądu, zwiększa się natomiast napięcie. Należy pamiętać, że nie można łączyć szeregowo modułów o różnym natężeniu prądu. Odwrotnie jest w przypadku łączenia równoległego – ta metoda oznacza wzrost natężenia prądu, jednak wartość napięcia jest taka sama jak w jednym module.

Najczęściej stosowane jest łączenie szeregowe, które jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla pracy falownika, jednak zdarzają się sytuacje, w których połączenie równoległe jest bardziej wydajne. W tej kwestii najlepiej zaufać specjalistom, którzy doradzą odpowiednią instalację i zapewnią jej najefektywniejsze działanie.

Gdzie można zamontować instalację fotowoltaiczną?

Panele fotowoltaiczne zostały zaprojektowane tak, aby móc montować je właściwie wszędzie. Najczęściej wybieranym miejscem są oczywiście dachy domów i różnego rodzaju budynków. Wyjątkiem jest poszycie dachowe wykonane z eternitu azbestowego, które uznane zostało za szkodliwe i jest obecnie zakazane.

Instalacje fotowoltaiczne montowane są zarówno na dachach płaskich, dwuspadowych, czterospadowych, jak i mansardowych. Kształt dachu nie ma znaczenia, ważne jest natomiast to, aby panele miały zapewnioną odpowiednią wentylację. Przepływ powietrza wokół nich powinien być płynny.

panele fotowoltaiczneOsoby, które chcą zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych powinny wiedzieć, że są one najefektywniejsze w miejscach, które nie są zacienione. Warto zadbać o to, aby ogniwa nie były przysłonięte, w przeciwnym razie nie są one w stanie wykorzystywać w pełni swojego potencjału.

W OK Energy montujemy panele fotowoltaiczne także na gruncie, jednak konieczne jest wtedy wykonanie odpowiednich stelaży, które za pomocą kotw przymocowujemy do ziemi, zapewniając przy tym bezpieczeństwo użytkowników. Taką instalację może przysłaniać wiele obiektów znajdujących się wokół, dlatego podczas wybierania gruntowych paneli fotowoltaicznych warto sprawdzić najpierw plany zabudowy i upewnić się, że nic nie będzie utrudniało promieniom słonecznym docierania do ogniw. Należy pamiętać o tym, że panele fotowoltaiczne wymagają sporej przestrzeni i nie mogą być zacienione, dlatego mimo wszystko najczęściej montuje się je na dachu lub na elewacji budynku.

Ile kosztuje montaż paneli fotowoltaicznych?

Inwestycja w montaż instalacji jest kosztowna, jednak zwykle zwraca się ona w ciągu kilku lat. Ceny wahają się w przedziale kilkadziesiąt a kilkaset tysięcy złotych. Staramy się optymalizować koszty montażu paneli fotowoltaicznych, aby nasza oferta była atrakcyjna i konkurencyjna. Konieczna jest indywidualna wycena, która uwzględni wszystkie istotne czynniki i oczekiwania klienta. W celu poznania przybliżonych kosztów wykonania takiej usługi prosimy o kontakt z naszymi fachowcami.

Przy wyborze instalacji fotowoltaicznej ważne jest także zapoznanie się z obowiązującymi przepisami i warunkami użytkowania. Inaczej niż u klientów indywidualnych wyglądać będzie to w przypadku przedsiębiorstw. Oferujemy profesjonalne doradztwo, które ułatwi zainteresowanemu podjęcie decyzji.  Określamy konieczną moc instalacji, starając się dopasować ją tak, aby spełniała zapotrzebowanie danego klienta.

Czy montaż paneli fotowoltaicznych się opłaca?

Osoby, które decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej generują korzyści nie tylko dla siebie i własnego domostwa, ale także dla środowiska. Właścicieli budynków ucieszy to, że ich rachunki za prąd staną się znacznie niższe. W ciągu lata zdarza się, że panele produkują nadwyżki energii. Możliwe jest przesłanie jej do publicznej sieci elektroenergetycznej i odebranie, gdy zaistnieje taka potrzeba, dzięki czemu opłaty będą dużo mniejsze.

Dodatkową satysfakcją będzie fakt, że montaż paneli fotowoltaicznych przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, ponieważ korzystanie z paneli nie emituje żadnych szkodliwych związków i ogranicza powstawanie CO2.

Jest to niezwykle ważne w obecnych czasach, w których prąd produkuje się głównie poprzez spalanie węgla, ropy czy gazu. Montaż systemu fotowoltaicznego jest rozwiązaniem, które może skutecznie pomóc w walce z emisją zanieczyszczeń do atmosfery. Używanie paneli jest bezpieczne dla środowiska. Ponadto koszt eksploatacji jest wyjątkowo niski oraz nie trzeba obawiać się dodatkowych kosztów. Montaż paneli fotowoltaicznych jest opłacalnym rozwiązaniem – warto w niego zainwestować. Ekologiczne systemy pozyskiwania prądu to nie tylko korzyści finansowe, ale także skuteczna walka ze skażeniem środowiska.

Kto może montować takie instalacje?

montażysta paneli fotowoltaicznychMontaż paneli fotowoltaicznych przeprowadzony może zostać tylko i wyłącznie przez specjalistów, którzy posiadają niezbędną wiedzę i umiejętności. OK Energy to zespół wykwalifikowanych fachowców, którzy wykonali już wiele takich instalacji i mają ogromne doświadczenie w efektywnym łączeniu modułów fotowoltaicznych. Prowadzimy także profesjonalne doradztwo na etapie planowania instalacji paneli. Jesteśmy w stanie dostosować poszczególne elementy tak, aby osiągały one pożądane parametry i służyły przez wiele lat, dostarczając prąd zarówno do domów prywatnych, jak i budynków należących do dużych przedsiębiorstw.

Możliwa jest także współpraca z firmami zajmującymi się fotowoltaiką – wykonujemy montaż paneli fotowoltaicznych jako podwykonawcy. Oferujemy pomoc w przypadku problemów z dotrzymywaniem terminów, jesteśmy w stanie odciążyć daną firmę i wykonać montaż instalacji za nich. Nasi specjaliści doskonale znają zasady, które są konieczne do prawidłowego zamontowania paneli i są w stanie wykonać efektywny montaż, będący gwarancją wydajnego działania instalacji fotowoltaicznej. Jesteśmy solidną firmą, której warto zaufać.

Panele i instalacje fotowoltaiczne – OK ENERGY

Adres

ul. Królowej Jadwigi 137D
80-034 Gdańsk

Fotowoltaika woj. Warmińsko-mazurskie oraz Pomorskie

email

biuro@okenergy.pl

Telefon

537 599 998

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami

Zadzwoń do nas

537 599 998

albo